/header.jpg

Kotol na vosk a parafínové - vylepšený

TlačiťEmail
Kotel na vosk
Cena:899,00 €
Cena bez DPH:749,17 €
Dostupnost:

Kód tovaru:  2221
Kotel na vosk
Kotel na vosk
Kotel na vosk
Kotel na vosk

Vylepšený kotol na parafínové a vyváranie rámikov s nerezovou vaňou.


Kotol na vyváranie vosku a parafínové s nerezovou vaňou. Veľkokapacitné kotol na vyváranie vosti, celých rámikov či parafínové nástavcov. Pre väčší počet včelstiev potrebuje efektívne vyriešiť problém so spracovaním vosku a ak navyše používate tenkostenné úle je parafínový tiež dobrou voľbou. Kotol na varenie má nerezovú vaňu, aby nedochádzalo ku kontaminácii a nežiaducemu zafarbenie vosku. Stačí len položiť rámčeky do vriacej vody, tak z nich hneď krásne zíde vosk a rámčeky sú čisté.

Nerezová vaňa je o rozmeroch základňa 618 x 497 x výška 485 mm z potravinárskeho nerezu 1.4301 sily 1,5mm. Ohniska je vyrobené z oceľového plechu s hrúbkou 1,5 a 2 mm. Liatinový rošt, popolník, dymovod priemer 130 mm. Horná časť vane je odizolovaná a opláštená pozinkovaným plechom. Kotol je použiteľný k rozvarené voskového diela, ktoré sa následne spracováva v lisoch alebo centrifúgach. Alebo k rozohrievanie parafínu k impregnáciu tenkostenných nástavkových úľov (prevádzková teplota 160 - 210 st.C.) Celý kotol je kryt vekom z pozinkovaného plechu. Ohnisko je opatrené žiaruvzdorným matným lakom. Odporúčané palivo je suché drevo. kotol zámerne nie je opatrený výpustným kohútom najmä z bezpečnostných dôvodov.

Kotol ponúka oproti lacnejšej verzii niekoľkých vylepšení. Väčšia rantlom vane pre pohodlnejšiu obsluhu. Nerezové veko pre maximálnu odolnosť pred nepriaznivými vplyvmi. Navyše má aj nerezové oplechovania. Kotol je opatrený výpustným kohútom 1 ". Tiež má praktické kolieska pre pohodlnú manipuláciu.

Rozmery kotla na vyváranie rámikov a parafinaci sú:
Rozmery vonkajšie 780x670 výška 900 mm.
Vaňa vnútro základňa 618 x 497 x výška 485 mm.
Váha kotla je cca 65 kg.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.
Včelárské potreby JaHan s.r.o. Kopírování obsahu je bez našeho souhlasu zakázáno.