/header.jpg

Eshop a expedície funguje bez obmedzenia, dobierku možno uhranit iba kartou.

Plastový rámik 39x24 - TERMO - žltý

TlačiťEmail
Plastový rámek s mezistěnou 39x24
Cena:1,95 €
Cena bez DPH:1,63 €
Dostupnost: produkt je skladem

Kód tovaru:  05031
Plastový rámek s mezistěnou 39x24
Plastový rámek s mezistěnou 39x24
Plastový rámek s mezistěnou 39x24
Plastový rámek s mezistěnou 39x24
Plastový rámek s mezistěnou 39x24

Plastové rámiky r.m. 39x24 - žlté vyrobené z termoplastu.


Kvalitné plastové rámiky od českého dodávateľa na tradičnú českú rámkovou mieru 39 x 24 cm. Vyskúšajte tradičné a preverené celoplastové rámiky vyrobené pre rámkovou mieru 39 x 24 cm. konštrukcia celoplastových rámikov, prináša duté bočné lúčky typu Hoffmann, ktoré dobre tepelne izolujú a zbavujú nás starostí s medzerníkom.

Materiál je žltý polypropylén s tepelnou odolnosťou do 100 ° C s atestáciou pre styk s potravinami a zdravotnej nezávadnosti

Plastové rámiky 39 x 24 nahradí zbíjanie, drôtovanie, vkladanie a zatavovanie medzistien. Sú vyrobené z materiálu, ktorý je atestovaný pre styk s potravinami. Plastové rámiky sa nielen vo svete, ale aj u nás používajú mnoho rokov.

rámik je z Thermo žltého plastu. Plast vydrží teplotu do 100 C. Pri vyšších teplotách mäkne a deformuje sa. Možno použiť do varákov ale nie do tavív. Ideálne je vosk zoškrabať špachtľou.
Plastové rámiky je nutné pred prvým použitím natrieť voskom. Najvyššie namáčaním, valčekom alebo náterom. U máčanie je veľká spotreba vosku. namáčajte do vosku s teplotou 70-85 ° C. Pri nanášaní valčekom používame valček z nylonu. Najnižšia spotreba vosku je pri nanášaní plochým štetcom. Pri natieraní nie je nutné zaplniť dna jednotlivých buniek, stačí naniesť vosk na všetky hrany buniek a na hrany rámika. Včely nerobí rozdiel medzi takto pripravenými medzistenami a deliacimi plochami klasickými, voskovými.

Staré dielo jednoducho zrežete špachtľou a rámik je pripravený na vrátenie do úľa. Dna buniek včely samy urovnajú a vyčistí a dielo znova vystaví. Nie je nutné rámiky znovu voskovať. Tuhosť celoplastového rámika umožňuje vytáčanie vyššou rýchlosťou. Skrútenie diela, aké je u voskových medzistien dosť časté, je u celoplastového rámika prakticky vylúčené.

Výhodou je aj nízka cena ak si spočítate prácu s drevenými rámiky, a to pri niekoľkonásobné obnove diela aj s príslušným počtom medzistien, zistíme, že sa plastové rámiky naozaj oplatí.

Nemusíte brúsiť, dávať medzerník, používať deliacu plochu a máte tak veľa vosku na predaj.
Nie je potrebná žiadna údržba a neláme sa pre vytáčanie.
Nedrží sa v ňom mor ani Nosema.
Veľmi dlhá životnosť.

OD 1000 KS ĎALŠIE ZĽAVY ...

Pri skladovaní alebo transporte rámika môže dôjsť k ich ľahké deformácii / skrúteniu, táto je spôsobená vlastností materiálu (Polypropylén). Následne stačí iba rámiky položiť na rovný povrch a počas 2-3 hodín, v závislosti od teploty, sa vďaka vnútornej pamäti materiálu rámik sám vráti do pôvodného tvaru. Odporúčame skladovať rámiky zavesené alebo naskladané "do komína "krížom cez seba.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.
Včelárské potreby JaHan s.r.o. Kopírování obsahu je bez našeho souhlasu zakázáno.