Späť na: Úle Langstroth

Úľ Dadant s vysokým dnom Lysón

141,62 €
bez DPH: 118,02 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W1008
Ľahký polystyrénový lakovaný nástavkový úľ. Vzhľadom na väčšiu veľkosť rámčekov sa odporúča na chov silných včelstiev. Vhodný pre stále aj kočovné včelnice.

Úľ Dadant s vysokým dnom (W1008)

Ľahký polystyrénový lakovaný nástavkový úľ. Vzhľadom na väčšiu veľkosti rámikov sa odporúča na chov silných včelstiev. Vhodný pre stálych aj kočovné včelnice.

Prednosti úľa Dadant s vysokým dnom:

samostatné dno
ľahké udržiavanie hygieny
ľahké nástavky aj ostatné časti úľa
ľahko sa prenáša
odolný na poveternostné vplyvy
náležitá ventilácia a možnosť jej regulácie (uzávery a upchávky ventilačných otvorov sú súčasťou balenia)
zosilnené časti náchylné na poškodenie
vysoká rovná strecha
veľké plodiskové rámiky zabezpečujú dobré prezimovanie
možnosť zimovania veľkých silných včelstiev v jednom nadstavku
ľahké predchádzanie rojovej nálady
vysoké dno zaisťujúce dobrú ventiláciu
zásuvka v dne umožňujúca ľahké vyčistenie alebo posúdenie nákazy varoázou
možnosť inštalácie pylochytu (možno dokúpiť)
ľahká dostupnosť náhradných dielov
bezúdržbový po dobu niekoľkých rokov
použité materiály nie sú pre včely škodlivé
kvalitný poľský výrobok

Polystyrénový úľ Dadant na 10 rámikov (rámky sa kupujú samostatne) v každom nadstavku umožňuje vertikálne budovanie včelieho hniezda. Ideálny typ úľa pri dobrej znôške, ale vďaka použitiu polnástavkov je možné med vytáčať aj v slabšom období.

Samostatné dno so zásuvkou uľahčuje udržovanie hygieny. Na dno je možné umiestniť špeciálnu hygienickú mriežku (nutnosť dokúpenia) s pomocou ktorej je možné zistiť stupeň napadnutia klieštikom včelím. Toto je veľmi dôležité, pretože neliečené včelstvo neprežije a výber zodpovedajúceho spôsobu liečby záleží od stupňa nákazy varoázou (choroba spôsobená klieštikom).

Okrem toho je dno natoľko vysoké, že je možné nainštalovať aj pylochyt alebo krmítko.

Vysoké dno uľahčuje cirkuláciu vzduchu v úli a tým pádom zaisťuje kvalitné ventiláciu, tak dôležitú v úľoch vyrobených z polystyrénu.

Nástavkový úľ Dadant je určený pre jedno včelstvo. Veľký rozmer rámikov a dobré termoizolačné vlastnosti polystyrénu umožňujú dobré prezimovanie včiel.

Nástavky sú ľahké a ľahko sa prenášajú. Aj vďaka úchytom vylisovaným v stene nadstavku. Jedná sa o veľké plus, najmä pre majiteľov kočovných včelníc.

Životnosť polystyrénového úľa je niekoľko desiatok rokov, nevyžaduje častú údržbu a miesta náchylné na poškodenie sú vystužené tvrdým plastom. Produkcia polystyrénu prebieha za použitia najmodernejších postupov a výsledný produkt má ideálnu hustotu a tvrdosť. Môžete si byť istí, že polystyrénový úľ vám bude slúžiť po mnoho rokov.

Kvalitnú ventiláciu v úli Dadant zaisťujú otvory v dne, nástavcoch, strôpku a streche. Podľa potreby je možné úplne uzavrieť alebo do nich umiestniť mriežky, aby sa dovnútra nedostali škodcovia. (všetky uzávery sú v cene)

Ponúkaná konfigurácia úľa Dadant obsahuje vysokú strechu, ktorá zaisťuje väčšiu priestor nad strôpkom, kam môžeme umiestniť kŕmidlo alebo pohár so sirupom. Okrem toho vysoká strecha zaisťuje aj správnu ventiláciu.

Rovná strecha je premysleným riešením – úľ je tak skladnejší pri preprave, na strechu sa dá odložiť drobné náradie av prípade poryvov vetra sa na nej môže umiestniť tehla, ktorá zabráni strhnutiu strechy z úľa.

Úľ Dadant je lakovaný farbami, ktoré zvyšujú jeho odolnosť proti poveternostným vplyvom. vplyvom a zároveň neškodí včelám.

K úľu Dadant je možné dokúpiť celý rad doplnkov a príslušenstva, ako napríklad materské mriežky, pylochyty, kŕmidlá atď. Rovnako tak je možné dokúpiť náhradné diely aj s odstupom niekoľkých rokov, pretože základné rozmery našich produktu zostávajú bez zmien.

V prípade pochybností sa s nami skontaktujte - poradíme a pomôžeme vo výbere správneho produktu.

Rozmery rámu Dadant:

medník (½): 435 × 145 mm
plodisko: 435 × 300 mm

Zloženie úľa Dadant a Dadant ½ W1008
Názov, kód


Množstvo
Strecha Dadant s ventiláciou vysoká, lakovaná W1015 1x
Nástavok Dadant 1/2, lakovaný W1018 2x
Strop Dadant, lakovaný W1021 1x
Nástavok Dadant, lakovaný W1017 1x
Dno vysoké Dadant, lakované W1022 1x

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť