Späť na: Úle Langstroth

Včelí úľ Langstroth - 4 x 159 - cinkovaný

121,43 €
bez DPH: 101,19 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 9002
Kompletný úľ Langstroth sa skladá z varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 4 x nástavok Langstroth 2/3 a veka. Jedná sa o celodrevenú neuteplenú konštrukciu úľa.
Materiál na veku
Dno úľa

Včelí nadstavkový úľ Langstroth

Kompletný úľ Langstroth sa skladá z varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 4 x nástavok Langstroth 2/3 a veka. Jedná sa o celodrevenú neuteplenú konštrukciu úľa.

Materiál použitý na nástavky je škárovka zo severskej borovice. Škárovka je lepená vodeodolným lepidlom D4. Rohy nástavku sú tvorené polokrytým rybinovými ozubmi (cinkovaný spoj). Vonkajšie hrany sú zaoblené a majú rádius R5.

Úchyty sú na každej strane nástavku.

Spoje sú lepené disperzným lepidlom a nie je teda vhodné tento výrobok parafínovať. Môže dôjsť k povrchovému až k hĺbkovému porušeniu lepených spojov. vďaka vysokým teplotám.

Langstroth je jednoduchý a svetovo najrozšírenejší úľový systém. Moderné nadstavkové úle sa môžu pýšiť svojimi dobrými vlastnosťami, ktoré využívajú racionálne a ekonomicky mysliaci včelári. K hlavným prednostiam úľa patrí jeho jednoduchá a včelstvu prispôsobená konštrukcia. Je zaistené bezproblémové ošetrovanie včelstiev. Úlu nechýba vysoký podmet a voľné rozostavenie je možné bez dodatočných ochranných zariadení. Úľ je ľahko a rýchlo prepravovaný. Konštrukcia nadstavkového úľa Langstroth je jednoduchá a prispôsobená potrebám včelstva. Na výrobu sa používa ako materiál drevo, ktoré sa za mnoho rokov už tisíckrát osvedčilo. Plásty sa vyťahujú hore, vďaka čomu musíte prekonať iba vzdialenosť rovnú výške rámu. Postavenie v jednom rade sa hodí ako na lúku, tak aj záhradu či do lesa

Ukážka Varroa dna na Langstroth.

Langstroth varroa dno Langstroth varroa dno Langstroth varroa dno< br />

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť