Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Varák na vosk s plyn varičom a vodným tesnením Lysón - nerez - väčší

935,68 €
bez DPH: 779,73 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W4076UW
Tavivo - varák na vosk nerez + plynový varič. Varák je určený k ľahkému a rýchlemu vytaveniu vosku z rámikov alebo zo súší použitím vodnej pary ...
Plynový varič?

Varák na vosk nerezový s plynovým varičom a vodným tesnením Lysón - väčší

Väčšie tavivo - varák na vosk nerez + plynový varič. Varák je určený na jednoduché a rýchle vytavenie vosku z rámikov alebo zo súší použitím vodnej pary, ktorá je ohrievaná plynovým horákom. Parné nerezové tavivo na vosk sa skladá z nádrže na vodu az koša na rámiky alebo súše. Plynový varič nie je súčasťou, ale je možné ho doobjednať. Voľbu, či plynový varič áno alebo nie, nájdete nad tlačidlom košík.

Varák je vybavený tesniacim golierom, do ktorého sa naleje voda a tá utesní únik pary. Týmto spôsobom sa ešte viac urýchli vykurovanie a zvýši účinnosť zariadenia.

Rozmery celej nádoby: dĺžka 580 mm, šírka 420 mm, výška 610 mm. Priemer lievika na vodu: 20mm. Rozmery koša na rámiky: dĺžka 530 mm. šírka 335 mm, výška 440 mm.

Praktické nerezové tavivo s plynovým ohrievačom.

Varák na vosk je určený na ťažbu vosku buď priamo zo starých voskových rámčekov alebo zo samotných vyrezaných súší pomocou pary. Nerezový varák sa skladá z vnútornej nádoby v ktorej sa nachádza voda a koše do ktorého sa vkladajú rámiky či súše. Samostatnou súčasťou varáka je plynový varič pomocou ktorého sa vytvára para zahrievaním nádrže. Nerezový varák je možné použiť aj na kachliach či inom ohnisku za dodržania bezpečnosti.

Tavivo nie je a nesmie byť zateplené inak by nedochádzalo k zrážaniu pary vo vodu a jej kolobehu. Para ohreje vosk a košieľky so zosunou ku dnu, kde je sito. Celé vyvarenie trvá cca 30 až 45 minút podľa intenzity kúrenia a podľa veku diela. Do varáka sa dá vkladať aj staré vyrezané voštia alebo trúbčina v rozumnom rozsahu k celým rámikom. Nie je možné do varáka vložiť veľké množstvo vyrezaných rámikov, pretože by došlo k veľmi zdĺhavému vyváraniu. Vosk vyteká samovoľne priebežne do vedľa umiestnenej nádoby. V druhom do vrchu zahnutom konci je možné sledovať výšku hladiny vody vo varáku bez toho, aby sa musel otvárať.

Prevádzkové hodnoty:
- celková výška /vrátane variča/ 820mm
- materiál – nerezová oceľ
- napájanie – propán-bután

Rozmery koša na rámčeky:
- šírka – 375 mm
- dĺžka – 530 mm
- hĺbka – 440 mm
Vyvaríte naraz 15-20 rámikov 39x24, 39x 27,5 alebo
39x30.

Celkové vonkajšie rozmery taviva:
dĺžka – 580 mm
šírka – 420 mm
výška - 600 mm
priemer vypúšťacieho otvoru – 30 mm
priemer nalievacieho otvoru vody – 20 mm
celková výška: 820 mm


Príslušenstvo:
-plynový varič


Návod na prácu s nerezovým varičom: Naplňte vodou nádobu do úrovne výpustného otvoru. Naplňte kôš rámčekmi alebo v kombinácii s vyrezanou súšou. Zariadenie prikryte vrchákom. Varič umiestnite pod tavivo tak, aby plameň zahrieval celú plochu dna taviva. Počkajte na vytvorenie pary a vytečenie vytaveného vosku. Tj. cca 30 až 50 minút podľa farby súší ... Po vytavení vosku vyberte rámčeky, so zvyškami košieľok, škrabkou očistiť kôš od košieľok a zvyškov a vložiť novú várku. Po vytavení vosku z vloženej várky skontrolujte hladinu vody, eventuálne doplňte. Po skončení celej akcie vypnite varič a uzavrite ventil na bombe propán-bután. Nakoniec ešte za tepla vyčistite kôš vrátane dierok prípadne aj priestor pod košom od zvyškov, ktoré v ňom zostanú a pripraviť ho na nové použitie. Vodu tiež samozrejme vylejte, aby ako sladká voda neplesnivela.

Naposledy navštívené

Varák na vosk s plyn varičom a vodným tesnením Lysón - nerez - väčšíVarák na vosk s plyn varičom a vodným tesnením Lysón - nerez - väčší
935,68 €
Plynový varič?

Dostupnost: