Späť na: Potreby pre kŕmenie
12,20 €
bez DPH: 10,17 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 6081
Doplnenie vitamínov a prirodzenej mikroflóry vo včelom tráviacom trakte. Doplnok na kŕmenie včiel cukrovým sirupom, medo-cukrovým cestom a náhradkami včelieho chleba.

Apilac - vitamínový prípravok pre včely - 100g

Doplnenie vitamínov a prirodzenej mikroflóry vo včelom tráviacom trakte. Doplnok na kŕmenie včiel cukrovým sirupom, medo-cukrovým cestom a náhradkami včelieho chleba (napr. drožďovo-cukrový koláč) a na zimné kŕmenie. Podpora prirodzenej imunity proti infekčným chorobám včelieho plodov a dospelých včiel. Obnova prirodzenej črevnej mikroflóry u včiel po otrave chemickými prípravkami na ochranu rastlín a pôsobiacimi cez tráviacu trubicu.

Zloženie (prášková forma):
- Lactobacillus acidophilus 109 cfu
- Nikotínamid - B3 37,5 mg
- Streptococcus faecium 109 cfu
- Pantothenát vápenatý - B5 32,5 mg
- Vitamín B 180 mg
- Vitamín B6 7,5 mg
- Vitamín B2 25 mg
- Vitamín C až 1,0 g


Vlastnosti a prevádzka:
Apilac je nutričný prípravok so živými kultúrami baktérií prospešných včelám. Tieto baktérie kolonizujú tráviaci trakt včiel a spôsobujú mliečne kvasenie včelieho chleba (konzervácia včelieho chleba). Prípravok obsahuje vitamíny skupiny B potrebné pre včely, indikované najmä vo výžive matiek av potrave pre včelie larvy. Prídavok vitamínu C zlepšuje chuť a zvyšuje rýchlosť príjmu potravy včelami. Apilácia zlepšuje tráviace procesy, obmedzuje rozvoj patogénnych mikroorganizmov a tiež zohráva zásadnú úlohu v procese detoxikácie tým, že odbúrava nežiaduce zložky rastlinného pôvodu.

Pravidelné a kontrolované podávanie baktérií produkujúcich kyselinu mliečnu včelám prispieva k zlepšeniu kondície a fyziologickej zdatnosti a prežitiu včiel. Baktérie zodpovedné za priebeh mliečneho kvasenia môžu podporovať prevenciu chorôb plodu a dospelých včiel.

Dávkovanie: 1 g na 10 litrov cukrového sirupu alebo 6 kg medo-cukrového cesta.

Podávajte v sirupe v porciách 0,25-0,5 litra denne po dobu 7 dní.

Ochranná lehota: Netýka sa.

Skladovanie: V tesne uzavretých originálnych obaloch, v suchu, pri izbovej teplote.

Upozornenie: Kvôli prítomnosti baktérií mliečneho kvasenia zabráňte kontaktu prípravku s kožou, sliznicami a očami. Po príprave prípravku si dôkladne umyte ruky. Držte mimo dosahu detí.

Doba trvanlivosti: 12 mesiacov

Balenie: 100 g

Naposledy navštívené

Apilac - 100 g
12,20 €

Dostupnost: