Späť na: Včelárske potreby

Ďatelina lúčna SLAVÍN - 1 kg

7,73 €
bez DPH: 6,44 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 06120
Je to významná medonosná rastlina, pre včelárov je dôležitá veľmi dlhá doba kvitnutia, a to od mája do októbra. Na kvetoch možno často vidieť aj celý rad ďalších druhov včiel samotárok.

Ďatelina lúčna SLAVÍN - 1 kg

Ďatelina červená lúčna je jednoročná bylina s liečivými účinkami. S ďatelinou sa môžeme stretnúť hlavne na lúkach či pastvinách.

Hodí sa aj do okrasných záhrad, svoje miesto má aj v kuchyni. Používa ako dekorácia dezertov alebo do šalátov.

Je určená pre obilnársku a zemiakovú výrobnú oblasť. Nemá zvláštne požiadavky na pôdu ani na klimatické podmienky. Vyznačuje sa vyššou vytrvalosťou na stanovisku. Je to skorá až stredne skorá odroda, má stredne silnú lodyhu. Tvoria široké, bohato olistené trsy. Rýchlosť jarného rastu aj rýchlosť obrastania po koskách je stredne vysoká. Poskytuje vysoký výnos zelenej hmoty v prvom a druhom úžitkovom roku. Odroda je stredne odolná proti mykózam, spôsobujúcim odumieranie koreňov, šarlachu, virózam, proti napadnutiu bielou hnilobou ďateliny, menej odolná voči múčnatke a listovej škvrnitosti. Je vhodná do čistosevov, ale aj v kombinácii s trávami. Vďaka svojej vytrvalosti má výborné uplatnenie v trvalých trávnych porastoch.

Výsev: 15 - 20 kg na 1 ha

Naposledy navštívené

Ďatelina lúčna SLAVÍN - 1 kg
7,73 €

Dostupnost: