Späť na: Ostatní zboží

Knôty pre sviečky

1,29 €
bez DPH: 1,08 €
Kód tovaru: 1060X
Sviečkový knôt splietaný, 100% bavlna. Určený do sviečok s rôznym priemerom. Pod obrázkami si môžete vybrať požadovanú šírku knôtu. Knôty z Výskumného ústavu včelárskeho v Dole.
Velikosti

Knôty pre sviečky


Sviečkový knôt splietaný, 100% bavlna. Určený do sviečok s rôznym priemerom a podľa toho aj rôzne dĺžky. Pod obrázkami si môžete vybrať požadovanú šírku knôtu. Čím širší knôt tým kratšie. Knôty z Výskumného ústavu včelárskeho v Dole.

Výroba sviečok z včelieho vosku (medzistienk)
Včelie plásty (včelárske medzistienky) sa pred stáčaním musia mierne zahriať. V lete stačí na slnku, v zime na mierne rozohriatom kúrení, alebo napríklad fénom. Správna teplota medzistienok je taká, pri ktorej sa vosk už neláme, ale ešte netaví. Potom z plástov vyrežte obdĺžnik či lichobežník, vložte knôt, ktorý dôkladne zatlačte do okraja a začnite zmotávať sviečku. Podľa tvaru lichobežníka budete mať rozdielnu hrúbku a výšku sviečok.

Pomaly zmotajte plát vosku tak, aby jednotlivé vrstvy dobre priliehali jedna k druhej. Pri prvých pár otočkách môže plát trochu praskať.

Silu knôtu volíme podľa konečnej hrúbky sviečky, ak je knôt príliš tenký, sviečka zle horí.

Točené sviečky z včelieho vosku si môžeme kúpiť, alebo samy vyrobiť. Môžete ich vyrábať aj s úplne malými deťmi, pretože sa pri ich výrobe nepracuje s ničím horúcim.

Použijeme voskové medzistienky zo 100% včelieho vosku. Knôty zakúpite podľa predpokladanej sily sviečky. Ak chceme mať istotu, že knôt bude naozaj bez problémov horieť, môžeme ho dopredu potiahnuť voskom.

A) knôt pre sviečky hrúbky 1cm, 7,7m
B) knôt pre sviečky hrúbky 1-2cm, 7,2m
C) knôt pre sviečky hrúbky 2-4cm, 6,7m
D) knôt pre sviečky hrúbky 3-5cm, 6,3m
E )knôt pre sviečky hrúbky 4-6cm, 4,8m
F )knôt pre sviečky hrúbky 5-7cm, 4,4m


Pod obrázkami si vyberte typ knôtu, podľa predpokladanej hrúbky sviečky.

Naposledy navštívené

Knôty pre sviečkyKnôty pre sviečky
1,29 €
Velikosti

Dostupnost: skladem