Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Kotol na vosk a parafínovanie - vylepšený

1424,35 €
bez DPH: 1186,96 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 2221
Vylepšený kotol na vyváranie vosku a parafínovanie s nerezovou vaňou. Veľkokapacitný kotol na vyváranie voští, celých rámikov či parafinovanie nástavkov. Pre väčší počet včelstiev ...

Vylepšený kotol na parafinovanie a vyváranie rámov s nerezovou vaňou.


Kotol na vyváranie vosku a parafínovanie s nerezovou vaňou. Veľkokapacitný kotol na vyváranie voští, celých rámikov či parafinovanie nástavkov. Pre väčší počet včelstiev potrebuje efektívne vyriešiť problém so spracovaním vosku a pokiaľ navyše používate tenkostenné úle je parafinovanie tiež dobrou voľbou. Kotol na varenie má nerezovú vaňu, aby nedochádzalo ku kontaminácii a nežiaducemu zafarbeniu vosku. Stačí len položiť rámčeky do vriacej vody, tak z nich hneď krásne zíde vosk a rámčeky sú čisté.

Nerezová vaňa je o rozmeroch základňa 618 x 497 x výška 485 mm z potravinárskeho nerezu 1.4301 hrúbky 1,5 mm. Kúrenisko je vyrobené z oceľového plechu hrúbky 1,5 a 2 mm. Liatinový rošt, popolník, dymovod priemer 130 mm. Horná časť vane je odizolovaná a opláštená pozinkovaným plechom. Kotol je použiteľný na rozváranie voskového diela, ktoré sa následne spracováva v lisoch alebo odstredivkách. Alebo na rozohrievanie parafínu na impregnáciu tenkostenných nadstavkových úľov (prevádzková teplota 160 - 210 st.C.) Celý kotol je krytý vrchákom z pozinkovaného plechu. Kúrenisko je opatrené žiaruvzdorným matným lakom. Odporúčané palivo je suché drevo. Kotol zámerne nie je opatrený výpustným kohútikom najmä z bezpečnostných dôvodov.

Kotol ponúka oproti lacnejšej verzii niekoľkých vylepšení. Väčší rantl vane pre pohodlnejšiu obsluhu. Nerezové vrchnák pre maximálnu odolnosť pred nepriaznivými vplyvmi. Navyše má aj nerezové oplechovanie. Kotol je vybavený výpustným kohútikom 1". Tiež má praktické kolieska pre pohodlnú manipuláciu.

Rozmery kotla na vyváranie rámov a parafináciu sú:
Rozmery vonkajšie 780x670 výška 900 mm.
Vaňa vnútro základňa 618 x 497 x výška 485 mm.
Váha kotla je cca 65 kg.

Naposledy navštívené

Kotol na vosk a parafínovanieKotol na vosk a parafínovanie - vylepšený
1424,35 €

Dostupnost: