Späť na: Ostatní zboží

Lukoprén N Super - 1 kg + katalyzátor

61,62 €
bez DPH: 51,35 €

Dostupnost:
Kód tovaru: N5222
Lukopren N Super na odlievanie sviečok bežných tvarov v dvojdielnej forme. Tento kaučuk má tiež najvyššiu zatekavosť a skopíruje aj najjemnejší reliéf.

Univerzálny silikónový kaučuk Lukopren N Super

Lukopren N Super na odlievanie sviečok bežných tvarov v dvojdielnej forme. Tento kaučuk má tiež najvyššiu zatekavosť a skopíruje aj najjemnejší reliéf.

Pre málo členité modely s jednostranným reliéfom je možné použiť na výrobu jednodielnej formy Lukopren N 1522 a N Super.
Pre výrobu včelárskych medzistien získal obľubu tak pevný a tvrdší Lukopren N 1522, ako aj mäkší a pružnejší Lukopren N 5221.

Na odlievanie sviečok bežných tvarov v dvojdielnej forme sa najviac používa Lukopren N Super. Tento kaučuk má tiež najvyššiu zatekavosť a skopíruje aj najjemnejší reliéf. Pre členitejšie modely sviečok je vhodnejšie zvoliť pružnejšie a mäkšie typy kaučukov ako je Lukopren N 5221

Sviečky klasického zloženia sa vyrábajú zo zmesi parafínu a stearínu, ktorá sa rozpúšťa na vodnom kúpeli. V poslednej dobe sú obľúbené sviečky vyrábané z včelieho vosku. Teplota pri ich odlievaní je cca 70 °C.

Lukopren N Super

Dvojzložkový silikónový kaučuk

Polymérna nízkoviskózna pasta s vynikajúcou zatekavosťou. Po zmiešaní s katalyzátorom vulkanizuje za bežných teplôt na krehkejšie silikónovú gumu s najvyššou vernosťou odtlačkov.
Na výrobu jednoduchších foriem s veľmi jemným reliéfom, zalievanie v elektrotechnike.

Balenie: kartón (vrátane katalyzátora);

Formovací a zalievací silikónový kaučuk s najlepšou zatekavosťou Lukopren N Super

výroba jednoduchších foriem z menej členitých modelov, ale s veľmi jemným reliéfom pre následné odlievanie sadry, vosku, mydla (sviečky, medaily)
výroba odliatkov a odtlačky na kontrolné účely (defektoskopia)
výroba podložiek, prísaviek, tesnenie na mieru
separačné alebo maskovacie vrstvy
(ľahko odstrániteľné vplyvom nízkej adhézie k podkladu)
zalievanie a púzdrenie elektrotechnických zariadení
(mechanická a poveternostná odolnosť)


pre vulkanizáciu kaučuku je nutné presne dávkovať
Lukopren Katalyzátor N

Vulkanizát má veľmi nízku adhéziu k väčšine podkladov (možno zlúpnuť), na jej zvýšenie je nutné použiť podkladový primer - Lukopren Primer A alebo N

Pri výrobe foriem odporúčame separovať predlohu pre ľahšie odformovanie; silikónové formy sa vzhľadom na svoje samoseparačné vlastnosti pri používaní už neseparujú

odtieň transparent je dobre prefarbiteľný pomocou Pigmentových pást. Silikónovú gumu je možné jednoducho zlepiť alebo nalepiť jednozložkovým tmelom Lukopren S
silikónový kaučuk Lukopren N Super - jemný detail formy

Vzhľad: translucentná kaučuková odlievacia pasta (odtieň s názvom transparent je polopriehľadný, v hrubšej vrstve belavý)
Viskozita 6 - 10 Pa.s
Tvrdosť vulkanizátu 30 - 32 °ShA
Ťažnosť vulkanizátu 170 - 190 %
Tepelná odolnosť vulkanizátu - 50 až + 180 °C
Odporúčané dávkovanie Lukopren Katalyzátora N 3 - 3,5 hm. %

Naposledy navštívené

Lukoprén N Super - 1 kg + katalyzátor
61,62 €

Dostupnost: