Späť na: Akcie a výpredaj

Medomet Mellarius MiniLine 2.r. ručný P40

210,85 €
bez DPH: 175,71 €

Dostupnost:
Kód tovaru: M087
Tangenciálny medomet na dva rámčeky s ručným pohonom. Šírka koša je 34 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Tieto medomety sú určené pre začínajúcich včelárov, ktorých nároky na medomet sú nízke, a preto nechcú do jeho kúpy investovať príliš veľa peňazí.
Výpusť

Tangenciálny medomet na dva rámčeky s ručným pohonom. Šírka koša je 34 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Tieto medomety sú určené pre začínajúcich včelárov, ktorých nároky na medomet sú nízke, a preto nechcú do jeho kúpy investovať príliš veľa peňazí.

O medometoch Mellarius radu MiniLine

Medomety Mellarius MiniLine ponúka jednoduchý medomet v kvalitnom nerezovom prevedení za priaznivú cenu. Vyrába sa z leštených nerezových plechov, ktoré sú určené na styk s potravinami. Medomet je možné na prianie opatriť plastovým alebo nerezovým výpustným kohútikom.

Moderná konštrukcia

Medomety radu Mellarius MiniLine majú modernú konštrukciu, s možnosťou demontáže nôh. Jednoduchá ergonomická kľuka dovoľuje rýchle roztočenie koša medometu. Bubon medometu je vyrobený z nerezovej ocele, určenej na potravinárske účely o dostatočnej hrúbke (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoducho dochádzať k nechceným zárezom. Celá konštrukcia medometov je vyrábaná za pomoci plazmového zvárania. Pri konštrukcii je kladený dôraz na hladké povrchy, ktoré je možné ľahko čistiť.

Koše medometov sú vyrábané s hustejšou sieťou nerezových drôtov, vďaka tomu je sila plástu pri vytáčaní rozložená na väčšiu plochu a nedochádza tak k zarezávaniu drôtov do včelieho diela. Na výrobu košov sú použité kruhové tyče, ktoré sú odolné proti krúteniu. Kruhové povrchy bez ostrých hrán sa tiež ľahšie čistia.

Jednoduchá demontáž

Systém pohonu je vždy umiestnený v hornej časti medometu, čo poskytuje možnosť jednoduchej údržby. Vďaka tomuto riešeniu je kôš medometu v spodnej časti voľne umiestnený na guličkovom ložisku. Pohon je umiestnený na upínacej lište, na ktorej sú zároveň široké pánty na kryty z plexiskla. Upínacia lišta s pohonom je dostatočne masívna, opäť z lešteného nerezového materiálu, pre ľahkú údržbu. Po sňatí hornej lišty s pohonom, ktorá je pripevnená dvoma hviezdicovými skrutkami, je možné celý pohon jednoducho zložiť. Rovnako jednoducho vyberiete celý kôš z medometu a môžete ľahko celý medomet aj kôš zvlášť vyčistiť.

Jednoduchý ručný pohon

Jednoduché sústrojenstvo ručnýho pohonu s ergonomickou kľukou zaisťuje rýchle roztočenie koša medometu. Konštrukcia s dvoma ozubenými kolesami v sústrojí je zvolený ideálny pomer prevodu, tak aby šiel medomet jednoducho roztočiť. Vďaka tejto jednoduchej konštrukcii je celý pohon medometu veľmi spoľahlivý bez nutnosti zásadnej údržby.

Technické parametre medometu

  • Šírka koša: 34x48 cm
  • Typ koša: s hriadeľom
  • Výška medometu v zmontovanom stave: 58 cm
  • Výška kohúta od zeme: 30 cm
  • Vonkajší priemer bubna: 40 cm
  • Smer otáčania: oba
  • Brzda: nie
  • Voľnobežka: nie


Medomety sú z oficiálnej nemeckej distribúcie. Podľa dispozícií skladu sú dodávané s čiernymi alebo šedými nohami.

Naposledy navštívené

Medomet Mellarius MiniLine 2.r. ručný P40Medomet Mellarius MiniLine 2.r. ručný P40
210,85 €
Výpusť

Dostupnost: