Späť na: Medomety

Medomet Mellarius OptiLine 4.r.elektrický a nohami P52

782,61 €
bez DPH: 652,17 €

Dostupnost:
Kód tovaru: M427

Tangenciálny medomet na štyri rámiky s elektrickým pohonom 230 V s výkonom 110W. Šírka koša je 31 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Medomet je vyrobený z leštených nerezových plechov, spĺňajúcich atesty na styk s potravinami.

Výpusť

Tangenciálny medomet na štyri rámiky s elektrickým pohonom 230 V s výkonom 110W. Šírka koša je 31 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Medomet je vyrobený z leštených nerezových plechov, spĺňajúcich atesty na styk s potravinami.

O medometoch Mellarius radu OptiLine

Medomety Mellarius OptiLine sú zárukou vysokej kvality a dlhej životnosti. Tieto medomety sú vyrábané zo hrubších nerezových plechov (0,8 až 1 mm) a sú vybavené masívnymi nohami, ktoré zvyšujú stabilitu medometu. Široká škála ručných aj elektrických medometov v tangenciálnom či radiálnom variante.

Moderná konštrukcia

Medomety radu Mellarius OptiLine majú modernú konštrukciu, s možnosťou demontáže nôh. Bubny medometu je vyrobený z nerezovej ocele, určenej na potravinárske účely o dostatočnej hrúbke (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoducho dochádzať k nechceným zárezom. Celá konštrukcia medometov je vyrábaná za pomoci plazmového zvárania. Pri konštrukcii je kladený dôraz na hladké povrchy, ktoré je možné ľahko čistiť.

Koše medometov sú vyrábané s hustejšou sieťou nerezových drôtov, vďaka tomu je sila plástu pri vytáčaní rozložená na väčšiu plochu a nedochádza tak k zarezávaniu drôtov do včelieho diela. Na výrobu košov sú použité kruhové tyče, ktoré sú odolné proti krúteniu. Kruhové povrchy bez ostrých hrán sa tiež ľahšie čistia.

Inovatívny je tiež systém nôh, ktoré sú na medomete rozmiestnené a pripevnené tak, aby celý medomet dosiahol maximálnu stabilitu. Nohy sú z masívneho materiálu a svojou vlastnou váhou prispievajú k stabilite pri vytáčaní. Vďaka jednoduchému, ale pevnému spojeniu je možné nohy jednoducho zložiť, čím sa stane celý medomet oveľa skladnejší a vy ho môžete bezpečne uložiť do ďalšieho použitia.

Jednoduchá demontáž

Systém pohonu je vždy umiestnený v hornej časti medometu, čo poskytuje možnosť jednoduchej údržby. Vďaka tomuto riešeniu je kôš medometu v spodnej časti voľne umiestnený na guličkovom ložisku. Pohon je umiestnený na upínacej lište, na ktorej sú zároveň široké pánty na kryty z plexiskla. Upínacia lišta s pohonom je dostatočne masívna, opäť z lešteného nerezového materiálu, pre ľahkú údržbu. Po sňatí hornej lišty s pohonom, ktorá je pripevnená dvoma hviezdicovými skrutkami, je možné celý pohon jednoducho zložiť. Rovnako jednoducho vyberiete celý kôš z medometu a môžete ľahko celý medomet aj kôš zvlášť vyčistiť.

Overený pohon s možnosťou zmeny otáčok

Medomety radu OptiLine sú osadené spoľahlivým elektromotorom s dostatočným výkonom 110 W. Tieto motory sú osadené vlastným ventilátorom, pre lepšie chladenie. Súčasťou motora je robustný manuálny systém plynulej regulácie otáčok. Prevod sily motora do koša medometu je zaistený mechanickou prevodovkou pre optimálny rozsah otáčok vytáčania.

Motor umožňuje zmenu otáčok a teda zmenu smeru otáčania celého koša, čo zvyšuje pohodlie pri vytáčaní. Včely majú tendenciu stavať bunky v ľahkom sklone (4 ° až 5 °) hore - tak aby z nich ukladaný med nevytekal, navyše takto uložený med zaistí istú stabilitu plástu. Pre včelárov to má nevýhodu, pretože keď plástov uloží do medometu, mieria bunky jedným smerom, a pokiaľ je tento smer proti smeru otáčania, potom med zle vyteká a môže sa stať, že v plástkach časť medových zásob zostane. Preto je výhodou mať medomet s možnosťou obojstranného vytáčania.

Technické parametre medometu

 • Šírka koša: 31x48 cm
 • Typ koša: s hriadeľom
 • Výška medometu v zmontovanom stave: 104 cm
 • Výška medometu vrátane pohonu: 120 cm
 • Výška kohúta od zeme: 38 cm
 • Vonkajší priemer bubna: 66 cm
 • Motor: 110W
 • Regulácia: plynulá, manuálna
 • Smer otáčania: oba

Hlavné výhody medometu

 • Kvalitné nerezové materiály s lešteným povrchom.
 • Používané koše majú hustú mriežku – neničia včelie plásty.
 • Jednoduchý systém rozloženia nôh – ľahké skladovanie.
 • Jednoduché demontovanie pohonu a koša medometu - pohodlné čistenie.
 • Kvalitný elektrický motor 110 W

Medomety sú z oficiálnej nemeckej distribúcie. Podľa dispozícií skladu sú dodávané s čiernymi alebo šedými nohami. Motor 110W je dodávaný v modrom, červenom alebo bielom prevedení.

Naposledy navštívené

Medomet Mellarius OptiLine 4.r.elektrický a nohami P52Medomet Mellarius OptiLine 4.r.elektrický a nohami P52
782,61 €
Výpusť

Dostupnost: