Späť na: Medomety

Medomet s nádobou Mellarius OptiLine 3 r. s 230V el. pohonom P40


Dostupnost:
Kód tovaru: M415
Tangenciálny medomet na tri rámčeky s vlastnou nádobou a sitom. Šírka koša je 25 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Výhodou tohto riešenia je integrované sito aj nádoba, kedy v jednom zariadení získate všetko potrebné na vytočenie, vycedenie a stočenie medu.
Výpusť

Tangenciálny medomet na tri rámčeky s vlastnou nádobou a sitom. Medomet je s nádobou pevne spojený pomocou svoriek. Medzi medometom a nádobou je veľké sito s priemerom 40 cm. Šírka koša je 25 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Výhodou tohto riešenia je integrované sito aj nádoba, kedy v jednom zariadení získate všetko potrebné na vytočenie, vycedenie a stočenie medu.

O medometoch Mellarius radu OptiLine

Medomety Mellarius OptiLine ponúka plnohodnotný medomet v kvalitnom prevedení za priaznivú cenu. Tieto medomety sú vyrábané zo hrubších nerezových plechov (0,8 až 1 mm). Široká škála ručných aj elektrických medometov v tangenciálnom či radiálnom variante.

Moderná konštrukcia

Medomety radu Mellarius OptiLine majú modernú konštrukciu, s možnosťou demontáže nôh. Bubny medometu je vyrobený z nerezovej ocele, určenej na potravinárske účely o dostatočnej hrúbke (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoducho dochádzať k nechceným zárezom. Celá konštrukcia medometov je vyrábaná za pomoci plazmového zvárania. Pri konštrukcii je kladený dôraz na hladké povrchy, ktoré je možné ľahko čistiť.

Koše medometov sú vyrábané s hustejšou sieťou nerezových drôtov, vďaka tomu je sila plástu pri vytáčaní rozložená na väčšiu plochu a nedochádza tak k zarezávaniu drôtov do včelieho diela. Na výrobu košov sú použité kruhové tyče, ktoré sú odolné proti krúteniu. Kruhové povrchy bez ostrých hrán sa tiež ľahšie čistia.

Jednoduchá demontáž

Systém pohonu je vždy umiestnený v hornej časti medometu, čo poskytuje možnosť jednoduchej údržby. Vďaka tomuto riešeniu je kôš medometu v spodnej časti voľne umiestnený na guličkovom ložisku. Pohon je umiestnený na upínacej lište, na ktorej sú zároveň široké pánty na kryty z plexiskla. Upínacia lišta s pohonom je dostatočne masívna, opäť z lešteného nerezového materiálu, pre ľahkú údržbu. Po sňatí hornej lišty s pohonom, ktorá je pripevnená dvoma hviezdicovými skrutkami, je možné celý pohon jednoducho zložiť. Rovnako jednoducho vyberiete celý kôš z medometu a môžete ľahko celý medomet aj kôš zvlášť vyčistiť.

Overený pohon s možnosťou zmeny otáčok

Medomety radu Maxima sú osadené spoľahlivým elektromotorom s dostatočným výkonom 110 W. Tieto motory sú osadené vlastným ventilátorom, pre lepšie chladenie. Súčasťou motora je robustný manuálny systém plynulej regulácie otáčok. Prevod sily motora do koša medometu je zaistený mechanickou prevodovkou pre optimálny rozsah otáčok vytáčania.

Motor umožňuje zmenu otáčok a teda zmenu smeru otáčania celého koša, čo zvyšuje pohodlie pri vytáčaní. Včely majú tendenciu stavať bunky v ľahkom sklone (4 ° až 5 °) hore - tak aby z nich ukladaný med nevytekal, navyše takto uložený med zaistí istú stabilitu plástu. Pre včelárov to má nevýhodu, pretože keď plástov uloží do medometu, mieria bunky jedným smerom, a pokiaľ je tento smer proti smeru otáčania, potom med zle vyteká a môže sa stať, že v plástkach časť medových zásob zostane. Preto je výhodou mať medomet s možnosťou obojstranného vytáčania.

Technické parametre medometu

  • Šírka koša: 25x48 cm
  • Typ koša: s hriadeľom
  • Výška medometu v zmontovanom stave: 120 cm
  • Výška bubna: 56 cm
  • Výška nádoby: 50 cm
  • Vonkajší priemer bubna: 40 cm
  • Motor: 110W
  • Regulácia: plynulá, manuálna
  • Smer otáčania: oba

Medomety sú z oficiálnej nemeckej distribúcie. Podľa dispozícií skladu sú dodávané s čiernymi alebo šedými nohami as modrým alebo červeným motorom.

Naposledy navštívené

Medomet s nádobou Mellarius OptiLine 3 r. s 230V el. pohonom P40Medomet s nádobou Mellarius OptiLine 3 r. s 230V el. pohonom P40