Späť na: Liečivá

Odparovač prchavých látok - 40 ml Lysón

1,08 €
bez DPH: 0,90 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 31611
Odparovací systém prchavých látok - Poľsko na odparovanie ľubovoľných kvapalín. V Poľsku schválený ako odparovač kyseliny mravčej.

Odparovač prchavých látok - Poľský - 40 ml

Tento odparovač slúži na odparovanie ľubovoľných prchavých látok. Pozor, tento odparovač nie je v SR povolený na liečenie včiel kyselinou mravčou - používajte ho teda iba ako odparovač voľnopredajných prchavých látok podľa svojho uváženia. Ako odparovač kyseliny mravčej je povolený iba v Poľsku, teda jeho použitie odporúčame iba našim poľským zákazníkom.

Nižšie spísaný popis je pre našich zákazníkov včeláriaci v poľsku, ako odparovač kyseliny mravčej ho prosím používajte iba na území poľska!

Odparovací systém kyseliny mravčej - Poľsko sa v poslednej dobe stáva veľmi používaným a perspektívnym pri boji proti varroáze. Odparovače sú jednoduché aplikátory kyseliny mravčej.

Kyselina mravčia je najjednoduchšia z karboxylových kyselín, je však veľmi silnou organickou kyselinou, preto je potrebné pri jej manipulácii dbať na bezpečnostné opatrenia, najmä pri práci s otvorenou kyselinou a riedení. Odporúčam všetkým pri práci používať respirátor s filtrom určeným na ochranu pred organickými kyselinami, dostatočne silné gumové rukavice a vhodný odev. Problémom zostáva nedostupnosť kyseliny mravčej v potrebnej 65% koncentrácii a nutnosť jej riedenia vodou z 85% kyseliny v pomere 3:1, ktorá sa bežne distribuuje u predajcov.

Opatrnosť je na mieste najmä pri práci s 85% kyselinou, 65% kyselina nepredstavuje, pri zachovaní základných pravidiel bezpečnosti a použití ochranných pomôcok, žiadne zdravotné riziko pre včelára, ktorý s kyselinou pracuje.

Okrúhly odparovač kyseliny mravčej - Poľsko

Vatu je nutné nechať nasiaknuť 65% kyselinou mravčou vo vhodnej uzatvárateľnej nádobe s vrchákom. Doba odparovania je ako pri všetkých odparovacích systémoch závislá aj od ročného obdobia, teplotných a vlhkostných pomerov. Doba odparovania kyseliny sa pohybuje okolo +-4 dní, pri letnom použití pri teplotách okolo 25 °C, pri vyšších teplotách môže byť dĺžka odparovania kratšia.

Odporúčame odparovač umiestniť v úli tak, aby otvory včely nezalepili propolisom a voskom.

Rozmery: 6,5 x 2,3 cm, obsah 40 ml kyseliny mravčej.

Naposledy navštívené

Odparovač prchavých látok - 40 ml LysónOdparovač prchavých látok - 40 ml Lysón
1,08 €

Dostupnost: