Späť na: Liečivá

Odparovač - Varrox

150,49 €
bez DPH: 125,40 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 5179
Odparovač na kyselinu šťaveľovú menom Varrox®. V Nemecku je povolené ho používať ako odparovač kyseliny šťaveľovej

VARROX® - odparovač

Tento odparovač slúži na odparovanie ľubovoľných prchavých látok. Pozor, tento odparovač nie je v SR povolený na liečenie včiel kyselinou mravčou - používajte ho teda iba ako odparovač voľnopredajných prchavých látok podľa svojho uváženia. Ako odparovač kyseliny mravčej je povolený iba v Nemecku, teda jeho použitie odporúčame iba našim nemeckým zákazníkom.

Nižšie spísaný popis je pre našich zákazníkov včeláriaci v nemecku, ako odparovač kyseliny mravčej ho prosím používajte iba na území nemeckej republiky!

Odparovač na kyselinu šťaveľovú menom Varrox®. Odparovače na konci ktorého sa menia kryštáliky kyseliny, v páre. Stačí iba pripojiť na autobatériu alebo iný 12V zdroj. Pary kyseliny šťaveľovej prestupujú úlom úľ a následne je všetko pokryté tenkou vrstvou kryštálov kyseliny šťaveľovej. Malé kryštáliky sú veľmi dobre znášané včelami, ale majú smrtiaci účinok na Varroa roztoče.

Kyselina šťaveľová je umiestnená na konci zariadenia, ktorý sa vkladá česnom do úľa. Doba odparu je cca 2,5 minúty. Výparník zostáva v úli pre ďalšie 2 minúty a potom sa krátko ochladí vo vode. Liečený úľ sa nechá zatvorený ďalších 10 minút. Kyselina šťaveľová je žieravina. Používajte ochrannú masku, respirátor FFP3, odolné gumové rukavice dlhými rukávmi.

Použitie je novembra a decembri. Včelstvá musia byť bez plodu a teplota od 4 °C. VARROX odparovač dosahuje vysokú účinnosť 96% iba v bezplodových včelstvách. ýkon 150 W. Odparovač je dodávaný s odmernou lyžičkou. Pozor môže vypáliť škvrny na miestach kde sa dotkne úľa. Pred použitím úľ čo najlepšie utesnite.

V prípade zasiahnutia očí, okamžite kyselinu vypláchnite vodou a rovnako ako v prípade požitia okamžite vyhľadajte lekára. Výrobca Andermatt BioV neručí za škody spôsobené nesprávnym používaním odparovača.

Naposledy navštívené

Odparovač - VarroxOdparovač - Varrox
150,49 €

Dostupnost: