Späť na: Lysoň

Polystyrénový nástavok Dadant Blatt 1/2 - farbený - zelený

27,81 €
bez DPH: 23,18 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W1018_Z
Rozmer rámčeka 470 x 435 x 145 mm. Polonástavok polystyrénového úľa, 10-rámkového Dadant Blatt. Používaný ako nástavok, v ktorom sú umiestnené rámiky na med.

Nástavok Dadant Blatt 1/2 - farbený - zelený

Rozmer rámčeka 470 x 435 x 145 mm. Polôstavček polystyrénového úľa, 10-rámkového Dadant Blatt. Používaný ako nástavok, v ktorom sú umiestnené rámiky na med. Umiestňuje sa tiež nad stropom (pod strechou), aby vytvoril dodatočnú vzdialenosť pri kŕmení alebo otepľovaní včelstva.

Nástavok Dadant blatt ½ sa nazýva pulnástavek, pretože je polovičná výška plného nástavka. Používa sa ako nástavok na med. Vo včelíne počas medobrania aj v skladoch je možné bez problémov umiestniť niekoľko nadstavkov na seba (v takom prípade je možné na seba naskladať aj niekoľko desiatok polovičných nadstavkov).

Okrem základnej funkcie predĺženia sa Dadantov pol korpus používa aj ako ďalšia vzdialenosť, napr.

- pod oddelkami počas zimovania, aby sa zväčšil objem úľa a vytvoril sa dodatočný vzduchový vankúš.

- pri kŕmení včiel cez chrasty tak, aby sa pod strechu zmestil vedierko, pohár alebo iná nádoba s potravou.

- medzi chrasty a strechu pri izolácii hniezd zhora.

- pod prepážkou pri zbere medu.

Na oddelenie tela hniezda od goliera odporúčame použiť materskú mriežku určenú pre úľ Dadant Blatt (možno zakúpiť samostatne). Otvory v mriežke sú dostatočne veľké, aby sa robotnice dostali dovnútra, zatiaľ čo matka, ktorá je väčšia, zostane v spodnej časti nadstavku a nesčernie rámy na kropenie a med.

V nadstavku sú 2 vetracie otvory. Môžete ich upraviť pomocou zátok a zástrčky s mriežkou.

Dadantova polovica nadstavky z penového polystyrénu je ľahká, ale po naplnení voštinovými rámami sa jej hmotnosť zvyšuje. Pre ľahšie prenášanie boli vo vonkajších stenách vytvorené špeciálne priehlbiny, ktoré slúžia ako držadlá.

Dbané bolo tiež na bezpečnosť - nástavok ½ neobsahuje žiadne vyčnievajúce alebo ostré prvky.

Na udržanie hygieny je možné ½ tela dezinfikovať roztokom lúhu sodného.

Konštrukcie našich úľov boli zdokonalené s ohľadom na pripomienky z niekoľkoročného používania. Vďaka tomu poskytujú najlepší komfort vo včelíne a optimálne podmienky pre včely.

K nástavcu, odporúčame tiež materské mriežky a rámiky, ktoré sú takmer nenahraditeľné, a včelársku metličku z kvalitných materiálov.

Naposledy navštívené

Polystyrénový nástavok Dadant Blatt 1/2 - farbený - zelený
27,81 €

Dostupnost: