Späť na: Uteplené úle

Úľ 37x30 s 1 nadstavkom - Čechoslovák

74,38 €
bez DPH: 61,98 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 1213
Kompletný 1 nástavkový včelí úľ čechoslovák (sponkový) zateplený úľ rm 37x30 skladá sa z: dno na pevné stanovište, 1 x nástavok, a vrchnák.
Materiál na veku
Laty a letáky
Dno úľa

Úľ 37x30 s 1 nadstavkom - Čechoslovák

Kompletný úľ Čechoslovák s jedným nadstavkom na 10 rámikov 37x30. Súčasťou tohto úľa je vysoké celozasieťované varroa dno s plastovým vysúvacím šuplíkom, jeden nástavok rámovej miery 37 x 30 a sololitové vrchnák. Nástavky aj vrchnák sú izolované dostatočne hrubou vrstvou polystyrénu. Konštrukcia úľa je z paluboviek, spájané pomocou sponiek a lepidla.

Ukážka celozasieťovaného varroa dna

Úľ Čechoslovák, 3 nástavkový, uteplený 37 x 30 - palubový (nástavok na 11 rámikov)1. Úľ Čechoslovák, 3 nástavkový, uteplený 37 x 30 - palubový (nástavok na 11 rámikov)2. Úľ Čechoslovák, 3 nástavkový, uteplený 37 x 30 - palubkový (nástavok na 11 rámikov)3.

Nástavky sú vyrobené z kvalitnej drevenej konštrukcie pobitej z oboch strán palubovkami. Vnútri je 2 cm silný polystyrén. Každý nástavok má na čele vyvŕtaný otvor, ktorý je osadený cesnovým uzáverom. Táto konštrukcia nadstavkového úľa 37x30 je jednoduchá a je možné ju rýchlo a jednoducho prispôsobiť potrebám včelstva. Dlhodobé pozorovania potvrdili, že zimný chumáč sa vytvára prevažne uprostred nástavku na šírku 4 - 5 plástov.

Steny úľa izolované 2 cm polystyrénom majú práve na jar pri nastupujúcom rozvoji tú výhodu, že nedovoľujú, aby pri premenlivom počasí a veľkých teplotných rozdieloch teplo unikalo príliš rýchlo. Včelstvo sa v týchto úľoch sťahuje do zimného hrozna podstatne neskôr.

Bojujeme za kvalitu nadstavkov.

Všetky naše nadstavky majú teraz kvalitný drážkový spoj na základnom drevenom ráme, ktorý tvorí kostru nadstavku. Na obrázku vidíte kostru nadstavku bez polystyrénu a vrchnej vrstvy paluboviek. Spevnený rám tvorí kostru nadstavku a nachádza sa vo vnútri nadstavku pod palubovkami.

Už žiadne rozpadnuté nástavky z dôvodu nekvalitných spojov na základnom drevenom ráme, ako to robia iní výrobcovia, ktorí ponúkajú úle za podozrivo nízke ceny.

K nadstavcom odporúčame aj príslušenstvo v podobe postranných úchopových lát a letáku pred cesno. Pod obrázkami si môžete vybrať či chcete tieto doplnky alebo nie. Úchopové laty a letáky pred cesno môžete objednať aj zvlášť ako samostatný tovar v ľubovoľnom množstve.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť