Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Varák na vosk s vyvíjačom pary Mellarius 2,2 kw - plast

167,73 €
bez DPH: 139,78 €

Dostupnost:
Kód tovaru: M3918
Kvalitný plastový varák na vosk, ktorý je cenovo dostupný. Plastová nádoba vyrobená z termoplastu odolá vysokým teplotám. K tejto nádobe je pripojený vylepšený vyvíjač pary Mellarius.

Plastový varák na vosk Mellarius s vyvíjačom pary a nerezovým sitom

Kvalitný plastový varák na vosk, ktorý je cenovo dostupný. Plastová nádoba vyrobená z termoplastu odolá vysokým teplotám. K tejto nádobe je pripojený vylepšený vyvíjač pary Mellarius na 220 až 240 V / 50 Hz / 2200 W. Parný vyvíjač generuje paru, ktorá vytavuje vosk z diela. Tento varák na vosk obsahuje aj nerezové sito na dno nádoby, ktoré je pri iných modeloch nutné dokúpiť. Dielo ponechajte v rámcoch ako napr. pri tavení v slnečnom tavive. Odpadne vám práca s vyrezávaním súší.

Súčasťou balenia varáka na vosk Mellarius je:

  • Termoplastová nádoba
  • Vyvíjač pary Mellarius 2,2 kW
  • Nerezové sito
  • Nerezová forma na vosk

Návod na použitie: Otvorte skrutku v mieste prívodu vody, nalejte 3 litre vody a skrutku späť utiahnite. Upevnite hadicu do prístroja a druhý koniec do otvoru v plastovej nádobe. Elektrickú šnúru prístroja zapojte do zásuvky. Vyčkajte 30 až 40 minút, kým vyteká vosk. Potom vyvíjač odpojte zo zásuvky a opatrne otvorte vrchnák plastovej nádoby. Pozor na unikajúcu paru. Postupne vyberte vytavené rámiky s vyvareným dielom a za tepla ich očistite. Naskladajte do plastovej nádoby nové rámiky určené v vytavení a dolejte vodu do prístroja. Tri litre vody sa ohrievajú cca 10 až 15 minút. Túto dobu je možné skrátiť použitím horúcej vody. Toto množstvo vody vystačí na asi 50 minút prevádzky prístroja. Odporúčame používať destilovanú vodu, zamedzí sa tým ukladaniu vodného kameňa a tým pádom aj poškodeniu vyvíjača. Vyskúšajte plastový elektrický varák na vosk.

Pri napĺňaní a vyprázdňovaní vody z prístroja musí byť prístroj vypnutý z elektriny. Z dôvodu nebezpečenstva popálenia horúcou parou, je nutné vždy 2 minúty pred otvorením hornej skrutky počkať. Prístroj sa pri nedostatku vody automaticky vypne. Pokiaľ k tomu dôjde, doplňte ihneď studenú vodu a prístroj sa automaticky opäť zapne. Úplnému vypareniu vody by ste mali predísť a vylúčiť ho napr. použitím spínacích hodín. Pri poruche vyvíjač vypnite, skontrolujte množstvo vody, skontrolujte, či hadica, ktorú vedie para nie je upchatá, skontrolujte prívod elektriny.

Výška plastovej nádoby je 55 cm. Vnútorná výška pod vrchnák je 51,5. Dolný vnútorný priemer je 38 cm a horný vnútorný priemer je 46 cm.

Naposledy navštívené

Varák na vosk s vyvíjačom pary Mellarius 2,2 kw - plastVarák na vosk s vyvíjačom pary Mellarius 2,2 kw - plast
167,73 €

Dostupnost: