Späť na: Potreby pre prácu s medom

Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Lysón - 70 kg

5221,70 €
bez DPH: 4351,42 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W4024
Zariadenie výrazne urýchľuje prácu včelára a nepriamo tak ovplyvňuje efektivitu včelstiev pri získavaní nektáru. Zaistite si vysoko kvalitné, preverené a inovatívne zariadenia firmy LYSON.

Zariadenia na pastovanie a sušenie medu (tanierový dehydrátor)

Tanierový dehydrátor firmy LYSON je ideálnym riešením pre všetkých včelárov, ktorí chcú svojim zákazníkom zaistiť prvotriednu kvalitu produkovaného medu.
Zariadenie slúži na zníženie obsahu vody v mede vďaka efektívnemu spôsobu odparovania. Základná včelárska poučka znie, že optimálny obsah vody vo finálnom produkte by mal byť 18 %. Taký med môžeme považovať za zrelý a vhodný na vytočenie a konzumáciu. Bohužiaľ, často sa stáva, že vonkajšie vplyvy včelám neumožňujú odparenie vody ešte vo vnútri úľa.

Takáto situácia je typická pri repkovom mede, kedy rýchlo vytočenie medu z rámikov nás môže zachrániť pred skryštalizovaním medu v plástoch. Podobná situácia nastáva aj na konci sezóny v prípade zberu medovice alebo zlatobyla. Počasie rýchlo prechádza z letného na jesenné - znižuje sa teplota a narastá vlhkosť. Za týchto podmienok včely nemajú možnosť med zahustiť, čiže odpariť z neho vodu na požadovanú úroveň. Musíme zdôrazniť, že nedozretý med môže podliehať procesu fermentácie, takže nakoniec nebude vhodný ako na konzumáciu človrchákom, tak ani samotnými včelami.

Vďaka technickému riešeniu od firmy LYSON je možné vyššie popísanej situácii predísť s pomocou tohto dehydrátora. Zariadenie sa skladá z dehydračnej komory, sústavy rotačných tanierov a agregátu, ktorý dovnútra vháňa teplý vzduch.
Obsluha je veľmi jednoduchá. Najprv vlejeme med do komory, zatvoríme a spustíme zariadenie. Nainštalované taniere sa začnú otáčať a tým na seba nabaľujú sušiaci sa med. Teplotu vo vnútri komory kontroluje špeciálny snímač. Zariadenie disponuje plynulou reguláciou otáčok tanierov a teploty. Ďalej je vybavené nerezovým nožovým kohútikom 6/4”. Pri testovaní tohto stroja sme pri 72 kg medu v priebehu 3 hodín zmenšili obsah vody z 21 % na 18,8 %. Teplota medu v dolnej časti komory nepresiahla 32 °C. Taniere pracovali na 50% maximálnej rýchlosti otáčok.

Toto zariadenie sa teší čoraz väčšej popularite vďaka tomu, že robí včelárov nezávislým na nepredvídateľných poveternostných podmienkach. Vďaka tanierovému dehydrátoru LYSON si nemusíte lámať hlavu s podmienkami, ktoré negatívne ovplyvňujú vlhkosť medu.

Technické údaje:

- zariadenie vyrobené z nerezovej kyselinovzdornej ocele
- napájanie – 230 V
- príkon – 1,65 kW:
- motor 370 W
- ohrievač vzduchu 1200 W
- ventilátor ohrievača 55 W
- pohon: motor 370 W, 900 ot/min, prevodovka CHM50 i = 100
- rozmery: dĺžka 950 mm, šírka 780 mm, výška 1220 mm
- nerezový nožový kohút 6/4”
- plynulá regulácia otáčok potenciometrom
- regulácia teploty
- váha – 84 kg

Naposledy navštívené

Zariadenie na pastovanie a sušenie medu - Lysón - 70 kgZariadenie na pastovanie a sušenie medu - Lysón - 70 kg
5221,70 €

Dostupnost: