Späť na: Lysoň

Polystyrénový nástavok Dadant Blatt - zelený

40,53 €
bez DPH: 33,78 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W1017_Z
Rozmer rámu 43,5 × 30 cm. Slúži ako plodisko, v ktorom sa rozvíja a zimuje včelstvo. Môže tiež plniť funkciu nadstavku na rámiky s medom. Špeciálne tvarovaný pre ľahkú manipuláciu.

Nástavok Dadant Blatt - zelený

Rozmer rámčeka 470 x 435 x 300 mm. Slúži ako plodisko, v ktorom sa rozvíja a zimuje včelstvo. Môže tiež plniť funkciu nadstavku na rámiky s medom. Špeciálne tvarovaný pre ľahkú manipuláciu.

Výhody:
do tela sa zmestí 10 rámčekov Dadant Blatt s rozmermi 43,5 × 30 cm - rámčeky je potrebné zakúpiť zvlášť
z tvrdeného polystyrénu
odolnosť voči poveternostným vplyvom
vystužené nadstavky
kalenej frézy
špeciálne výrezy pre ľahké uchopenie a prenášanie
otvory na vetranie (vrátane zátok)
hygienické
ľahké a praktické
poskytuje veľmi dobré podmienky pre rozvoj včelej rodiny
kompatibilný s ostatnými komponentmi polystyrénového úľa Dadant Blatt
prelakované, a preto bezúdržbové po mnoho rokov
bezpečné, bez vyčnievajúcich alebo rušivých častí
používa sa v profesionálnych včelínoch v Poľsku i vo svete
vyrobené v Poľsku


Tento typ úľov je najčastejšie používaný vo svetových včelstvách a je najobľúbenejšou voľbou profesionálnych včelárov využívajúcich kočovné hospodárstvo. Je cenený pre svoju malú veľkosť pre tento typ úľa (10 rámikov namiesto 15 ako u klasického dadantu Blatt) a ľahkosť (použitie polystyrénu) a tiež pre dobré tepelnoizolačné podmienky, ktoré poskytuje včelstvu bez ohľadu na ročné obdobie (v zime udržuje teplo, v lete chráni pred prehriatím).

Aby bolo možné oddeliť nadstavček Dadant Blatt od ďalšieho nadstavka umiestneného vyššie, v ktorom majú včely skladovať med, odporúčame použiť materskú prepážku (je možné zakúpiť samostatne).

Desaťrámkové nadstavky Dadant Blatt je možné skladať na seba, aby sa zväčšil priestor v úli, napr. pre med. Nástavok je možné tiež umiestniť napr. na strôpku pri kŕmení včelstva.

V nadstavci je 1 vetrací otvor. V prípade potreby ju môžete zapojiť alebo zaistiť zátkou so sitkom (je súčasťou sady).

Nástavok Dadant Blatt z polystyrénu je ľahký, ale aby sa dalo ľahko prenášať aj po naplnení červom alebo medom, má špeciálny profil, ktorý uľahčuje jeho uchopenie. Navyše je bezpečný - neobsahuje žiadne vyčnievajúce prvky.

Nástavka bola natretá špeciálnou farbou a nevyžaduje ďalšiu ochranu proti vonkajším podmienkam. Nástavky je možné dezinfikovať roztokom žieravej sódy.

Najcitlivejšie miesta nadstavky, ako sú rohy a výrezy, boli vystužené tvrdým plastom. Nástavky môžete bez obáv umiestniť vo veľkých výškach, napr. pri medobraní alebo pri skladovaní v sklade, alebo ich pri kontrolách sekáčikom zrezať.

Naše nadstavky sa vo včelstvách používajú už mnoho rokov a za tú dobu sme zdokonalili ich konštrukciu tak, aby zlepšila komfort vašej práce vo včelíne a poskytla vašim včelám čo najlepšie podmienky na vývoj. Sme presvedčení, že tieto dva kľúčové prvky majú pozitívny vplyv na produktivitu vášho včelstva.

Naposledy navštívené

Polystyrénový nástavok Dadant Blatt - zelený
40,53 €

Dostupnost: