Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Separátor vosku a stikučovač na med CMF

1982,05 €
bez DPH: 1651,71 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 5023
Separátor po získavaní vosku a medu je nerezové zariadenie slúžiace napríklad na získavanie vosku z odviečkovancov. Separátor automaticky oddeľuje

Separátor po získavaní vosku a medu CMF

Separátor a stikučovač medu je nerezové zariadenie slúžiace napríklad na získavanie vosku z odviečkovancov. Separátor automaticky oddeľuje vosk od medu. Vo veku separátora je zabudované kúrenie s ventilátorom a termostatom. Vďaka ventilátoru sa docieli rovnomerné rozdelenie tepla na celkovú vosko-medovú plochu.

Separátor bol s úspechom testovaný aj na melicitózne medy. Takže vás už nezaskočí ani melicitózna znáška. Akonáhle začne milicitóza, tak dajte do včelstva čo najviac medzistienok, včely na nich stavajú a pri použití separátora plásty krásne rozpustíte na vosk a med. Neskoré dokrmenie včelám nevadí toľko ako zimovanie na melecitóze.

Separátor využijete hlavne pokiaľ používate odviečkovací stroj alebo nôž a tým môžete spracovať viac odstráneného vosku zmiešaného s medom. Kapacita nad odkvapkávacím plechom je asi 55 litrov.

Odstránený vosk rozdelíte len medzi držadlá tak, aby zvonku zostal otvorený okraj, cez ktorý môže teplo preniknúť aj dole. Nastavte termostat na maximálnu teplotu, med sa nepoškodí, pretože rýchlo odteká a roztavený vosk tvorí na povrchu medu ochranný film. Po skončení taviaceho postupu prístroj na termostate odpojte a nechajte asi pol hodiny ochladiť iba ventilátorom. Potom otvorte kohút a med vypustite. Odstráňte vrchnák, vyberte sitový plech a odoberte medzitým stuhnutý blok vosku.

Ako doplňujúce využitie môže byť prístroj použitý aj na rozpúšťanie medu. Na odkvapkávací plech sa postavia buď naplnené poháre s medom alebo vedro na med napr. 12,5kg a termostat sa nastaví na 40 stupňov C.
Termostatická regulácia vykurovacej špirály od 30 do 110 stupňov 2000W, 230V pripojenie, priemer kotla 55 cm, výška nádoby vrátane vetracieho motora asi 90cm.
Váha asi 22 kg.

Motor: 230 V / 2 000 W
Ø vonkajšie cca 58 cm
vnútorný Ø cca 48 cm,
Vnútorná výška cca 42 cm

Separátor je vhodný aj na melicitózne (cementové) medy.

Recenzie

streda, 19. november 2014

Veľká škoda že som túto praktickú lyžičku neobjavil skôr. Jednoduché a praktické spracovanie. Skvelá pomôcka na zber kašičky.

Andrer Pavolkej

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť

Naposledy navštívené

Separátor vosku a stikučovač na med CMFSeparátor vosku a stikučovač na med CMF
1982,05 €

Dostupnost: