Späť na: Včelárske potreby

Slnečné tavivo EPP - Lysón 60x40x33 cm

209,13 €
bez DPH: 174,27 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W3246
Tavivo na vosk EPP sa zahrieva vďaka slnečným lúčom, takže nevyžaduje iný zdroj energie. Ide o veľmi praktický, ekonomický a inovatívny materiál - expandovaný polypropylén navyše robí tavič extrémne odolným.

Slnečné tavivo EPP - Lysón

Tavivo na vosk EPP sa zahrieva vďaka slnečným lúčom, takže nevyžaduje iný zdroj energie. Ide o veľmi praktický, ekonomický a inovatívny materiál - expandovaný polypropylén navyše robí tavič extrémne odolným. Vosk získaný z rámov roztavených v solárnej taviči je svetlejší vďaka UV lúčom. Ich pôsobenie ho zároveň účinne dezinfikuje. Vrchnák taviva je vyrobené zo špeciálneho materiálu - komôrkového polykarbonátu, sústreďujúceho slnečné lúče za účelom čo najefektívnejšieho využitia energie. Vďaka tomu sa vnútro slnečného taviva pri vystavení slnku veľmi rýchlo zahreje.

Telo slnečného taviva má profilované zapustené madlá, ktoré uľahčujú manipuláciu a prenášanie zariadenia. Vnútri solárneho taviva je nerezové sito, ktoré zachytáva nečistoty. Táto konštrukcia umožňuje vytavenie už čistého vosku, ktorý steká do vaničky na vosk.

Solárne tavivo EPP je veľmi ľahké a pritom odolné. Materiál, z ktorého je vyrobené, sa vyznačuje odolnosťou proti poškodeniu a nízkou nasiakavosťou. EPP je navyše plne recyklovateľný materiál.

Rozmer tavidlay:

dĺžka 600 mm
šírka 400 mm
výška 330 mm


Váha:
čistá hmotnosť 4,1 kg

Súprava obsahuje:
telo s krytom z EPP
nerezová vaňa na rámiky
vanička/miska na vosk


Osud:
• rámy: pre rámčeky 39x24, D, Langstroth, DNM, Zander WL, OS
• kapacita taviva - 1 rámik

Naposledy navštívené

Slnečné tavivo EPP - Lysón 60x40x33 cmSlnečné tavivo EPP - Lysón 60x40x33 cm
209,13 €

Dostupnost: