Späť na: Uteplené úle

Úľ Dadant Blatt s nízkym dňom Lysón 10 R.

162,99 €
bez DPH: 135,82 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W1007
Úľ Dadant Blatt s nízkym dnom, lakovaný. Nástavkový úľ s veľkým plodiskom. Ideálne hlavne pre profesionálnych včelárov alebo hospodárenie na kočovných stanovištiach, ale vhodný aj pre amatérskych včelárov a stále včelnice s dobrou znáškou.

Úľ Dadant Blatt s nízkym dnom (vysoká strecha)

Prednosti úľa Dadant Blatt s nízkym dňom:

zostavený z častí (elementov), ktoré do seba perfektne zapadajú – každú časť je možné v prípade potreby vymeniť
nadstavky aj polnástavky sú na 10 rámikov Dadant Blatt (v nadstavku normálny rámik Dadant Blatt 470 x 435 x 300 mm , v polnástavku Dadant Blatt ½ 470 x 435 x 145 mm. ; rámky nie sú súčasťou balenia a musia sa dokúpiť zvlášť
vysoká strecha
odnímateľné dno
vyrobený z tvrdeného polystyrénu, takže je úľ ľahký a zároveň odolný voči poveternostným vplyvom
vďaka veľkým rámikom v plodisku umožnuje dobré prezimovanie včiel
zaisťuje optimálnu ventiláciu (veľký vnútorný priestor a zodpovedajúce ventilačné otvory)
v tomto type úľa sa u včiel menej často prejavuje rojová nálada
nízke dno, ktoré zaisťuje rýchly jarný rozvoj
vystuženie problematických častí úľa
jednoduchá manipulácia a transport
rovná strecha
uzávery a upchávky ventilačných otvorov sú súčasťou balenia
zaisťuje včelám optimálne podmienky po celý rok (chráni včelstvo pred horúčavou aj mrazmi)
vhodný pre všetky včelie plemená
ľahké udržiavanie hygieny
možnosť zakúpenia doplnkov, príslušenstva a náhradných dielov
kvalitný poľský výrobok

Polystyrénový úľ Dadant Blatt sa líši od klasického úľa tohto typu, využívajúc všetky jeho výhody a zároveň eliminuje jeho nevýhody. Je ľahký, ale zároveň odolný a zaisťuje včelstvu výborné teplotné podmienky. Samostatné dno uľahčuje kontrolu hygieny a zdravotného stavu včiel.

Tradičný Dadant Blatt bol ležaný, zatiaľ čo náš polystyrénový úľ je nadstavkový - stojan. Do jedného nadstavku je možné umiestniť 10 rámikov, čo znamená menej ako pri klasickom ležane, ale je tiež určený len pre jedno včelstvo, zatiaľ čo starý ležan je na včelstvá dve. To umožňuje manipuláciu s ľahkými nadstavkami, používanie moderných metód chovu včiel a hospodárenie na včelnici.

Aby sme včelárom uľahčili prácu, sú v stenách nadstavku špeciálne priehlbiny, ktoré plnia funkciu úchytov. Okrem toho sú miesta náchylné na poškodenie vystužené. To všetko dohromady umožňuje využitie úľa na stacionárnych aj kočovných včelniciach.

Vysoké rámiky v nadstavcoch Dadant Blatt zaisťujú dobré prezimovanie v jednom nadstavku a zároveň veľmi dobrý rozvoj včelstva, obzvlášť silného, v sezóne. Zmenšuje riziko rojovej nálady. Nízke rámiky v medníku (polnástavku) umožňujú vytáčanie medu aj v sezóne slabšie znášky.

Úľ Dadant Blatt zaisťuje včelstvu vynikajúce termopodmienky. Funguje ako termoska – v zime udržuje teplo av lete chráni pred horúčavou. Je nutné sa zmieniť aj o dobrom odvetrávaní, ktoré prebieha cez otvory na dne, nadstavku, strôpku a streche.

Nízke dno je výhodné hlavne pre kočovné včelnice, pretože nezaberá toľko miesta. Je odolné a úle na nízkom dne sú stabilné. Okrem toho umožňuje rýchly jarný rozvoj a včely nemajú tendenciu budovania divokého diela.

Za zmienku stojí aj vysoká strecha použitá v ponúkanej konfigurácii. Má niekoľkocentimetrové bočné hrany, takže priestor nad stropom je väčší ako pri použití strechy nízke. To umožňuje umiestnenie kŕmidla alebo nádoby s pokrmom.

Rovná strecha je taktiež výhodou. Môže slúžiť ako odkladací priestor pri kontrole susedného úľa. Okrem toho je lepšie, keď sú úle zaťažené napr. tehlou, aby sa predišlo ich rozvráteniu pri silných poryvoch vetra. Samozrejme, úľ s rovnou strechou je aj ľahšie skladovateľný.

Úľ je lakovaný farbami, ktoré včelám neškodia a zároveň zvyšujú odolnosť úľa pred poveternostnými vplyvmi. Úľ je pripravený na okamžité osídlenie včelstvom.

Zloženie úľa Dadant Blatt a Dadant Blatt 1/2 W1007
Názov, kód Množstvo
Strecha Dadant Blatt s ventiláciou vysoká, lakovaná W1015 1x
Nástavok Dadant Blatt 1/2, lakovaný W1018 2x - rámy - 470 x 435 x 145 mm
Strop Dadant Blatt, lakovaný W1021 1x
Nástavok Dadant Blatt, lakovaný W1017 1x - rámy - 470 x 435 x 300 mm
Dno nízke Dadant Blatt, lakované W1122 1x

Naposledy navštívené

Úľ Dadant Blatt s nízkym dňom Lysón 10 R.Úľ Dadant Blatt s nízkym dňom Lysón 10 R.
162,99 €

Dostupnost: