Späť na: Uteplené úle

Úľ Dadant Blatt s vysokým dnom Lysón 10 R

169,03 €
bez DPH: 140,86 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W1008
Ľahký polystyrénový lakovaný nadstavkový úľ. Vzhľadom na väčšiu veľkosť rámov sa odporúča na chov silných včelstiev. Vhodný pre stále aj kočovné včelnice.

Úľ Dadant Blatt s vysokým dnom (W1008)

Ľahký polystyrénový lakovaný nadstavkový úľ. Vzhľadom na väčšiu veľkosť rámov sa odporúča na chov silných včelstiev. Vhodný pre stále aj kočovné včelnice.

Pre rámčeky 470 x 435 x 300 mm a 470 x 435 x 145 mm.

Prednosti úľa Dadant Blatt s vysokým dnom:

samostatné dno
ľahké udržiavanie hygieny
ľahké nadstavky aj ostatné časti úľa
ľahko sa prenáša
odolný na poveternostné vplyvy
náležitá ventilácia a možnosť jej regulácie (uzávery a upchávky ventilačných otvorov sú súčasťou balenia)
zosilnené časti náchylné na poškodenie
vysoká rovná strecha
veľké plodiskové rámiky zabezpečujú dobré prezimovanie
možnosť zimovania veľkých silných včelstiev v jednom nadstavku
ľahké predchádzanie rojovej nálady
vysoké dno zaisťujúce dobrú ventiláciu
zásuvka v dne umožňujúca ľahké vyčistenie alebo posúdenie nákazy varoázou
možnosť inštalácie pylochytu (možno dokúpiť)
ľahká dostupnosť náhradných dielov
bezúdržbový po dobu niekoľkých rokov
použité materiály nie sú pre včely škodlivé
kvalitný poľský výrobok

Polystyrénový úľ Dadant Blatt na 10 rámikov (rámky sa kupujú samostatne) v každom nadstavku umožňuje vertikálne budovanie včelieho hniezda. Ideálny typ úľa pri dobrej znôške, ale vďaka použitiu polnástavkov je možné med vytáčať aj v slabšom období.

Samostatné dno so zásuvkou uľahčuje udržovanie hygieny. Na dno je možné umiestniť špeciálnu hygienickú mriežku (nutnosť dokúpenia) s pomocou ktorej je možné zistiť stupeň napadnutia klieštikom včelím. Toto je veľmi dôležité, pretože neliečené včelstvo neprežije a výber zodpovedajúceho spôsobu liečby záleží od stupňa nákazy varoázou (choroba spôsobená klieštikom).

Okrem toho je dno natoľko vysoké, že je možné nainštalovať aj pylochyt alebo krmítko.

Vysoké dno uľahčuje cirkuláciu vzduchu v úli a tým pádom zaisťuje kvalitnú ventiláciu, tak dôležitú v úľoch vyrobených z polystyrénu.

Nástavkový úľ Dadant Blatt je určený pre jedno včelstvo. Veľký rozmer rámikov a dobré termoizolačné vlastnosti polystyrénu umožňujú dobré prezimovanie včiel.

Nástavky sú ľahké a ľahko sa prenášajú. Aj vďaka úchytom vylisovaným v stene nadstavku. Ide o veľké plus, najmä pre majiteľov kočovných včelníc.

Životnosť polystyrénového úľa je niekoľko desiatok rokov, nevyžaduje častú údržbu a miesta náchylné na poškodenie sú vystužené tvrdým plastom. Produkcia polystyrénu prebieha za použitia najmodernejších postupov a výsledný produkt má ideálnu hustotu a tvrdosť. Môžete si byť istí, že polystyrénový úľ vám bude slúžiť mnoho rokov.

Kvalitnú ventiláciu v úli Dadant Blatt zaisťujú otvory na dne, nadstavcoch, strôpku a streche. Podľa potreby ich možno úplne uzavrieť alebo do nich umiestniť mriežky, aby sa dovnútra nedostali škodcovia. (všetky uzávery sú v cene)

Ponúkaná konfigurácia úľa Dadant Blatt obsahuje vysokú strechu, ktorá zaisťuje väčší priestor nad stropom, kam môžeme umiestniť krmítko alebo pohár so sirupom. Okrem toho vysoká strecha zaisťuje aj správnu ventiláciu.

Rovná strecha je premysleným riešením – úľ je tak skladnejší pri preprave, na strechu sa dá odložiť drobné náradie av prípade poryvov vetra sa na nej môže umiestniť tehla, ktorá zabráni strhnutiu strechy z úľa.

Úľ Dadant Blatt je lakovaný farbami, ktoré zvyšujú jeho odolnosť proti poveternostným vplyvom a zároveň neškodia včelám.

K úľu Dadant Blatt je možné dokúpiť celý rad doplnkov a príslušenstva, ako napríklad materské mriežky, pylochyty, kŕmidlá atď. Rovnako tak je možné dokúpiť náhradné diely aj s odstupom niekoľkých rokov, pretože základné rozmery našich produktu zostávajú bez zmien.

V prípade pochybností sa s nami skontaktujte - poradíme a pomôžeme vo výbere správneho produktu.

Rozmery rámu Dadant Blatt:

medník (½): 435 × 145 mm
plodisko: 435 × 300 mm

Zloženie úľa Dadant Blatt a Dadant Blatt ½ W1008
Názov, kód


Množstvo
Strecha Dadant Blatt s ventiláciou vysoká, lakovaná W1015 1x
Nástavok Dadant Blatt 1/2, lakovaný W1018 2x - Rámiky 470 x 435 x 145 mm
Strop Dadant Blatt, lakovaný W1021 1x
Nástavok Dadant Blatt, lakovaný W1017 1x - rámy 470 x 435 x 300 mm
Dno vysoké Dadant Blatt, lakované W1022 1x

Naposledy navštívené

Úľ Dadant Blatt s vysokým dnom Lysón 10 RÚľ Dadant Blatt s vysokým dnom Lysón 10 R
169,03 €

Dostupnost: