Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Varák na vosk - JaHan - nerez - 1 vyvíjač SK

607,93 €
bez DPH: 506,61 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 08333
Menšie tavivo - varák na vosk nerez + 1 x vyvíjač pary. Parák je určený k ľahkému a rýchlemu vytaveniu vosku z rámikov alebo zo súší.

Varák na vosk nerezový s 1 vyvíjačom


Menšie tavivo - varák na vosk nerez + 1 x vyvíjač pary. Parák je určený na jednoduché a rýchle vytavenie vosku z rámikov alebo zo súší použitím vodnej pary, ktorú vytvára jeden parný vyvíjač, ktorý je súčasťou variča. Parné nerezové tavivo na vosk sa skladá z nerezovej nádoby a sita na rámiky alebo súše.

Výborné nerezové tavivo s jedným vyvíjačom ponúka vysokú efektivitu a úsporu energií a peňazí.

Parák na vosk je určený na ťažbu vosku buď priamo zo starých voskových rámčekov alebo zo samotných vyrezaných súší pomocou pary. Para ohreje vosk a košieľky so zosunou ku dnu, kde je sito. Do varáka sa dá vkladať aj staré vyrezané voštia alebo trúbčina v rozumnom rozsahu k celým rámikom. Nie je možné do varáka vložiť veľké množstvo vyrezaných rámikov, pretože by došlo k veľmi zdĺhavému vytavovaniu. Vosk vyteká samovoľne priebežne do vedľa umiestnenej nádoby.

Návod na prácu s nerezovým varičom: Naplňte kôš rámčekmi alebo v kombinácii s vyrezanou súšou. Zariadenie prikryte vrchákom. Zapnite vyvíjač pary. Počkajte na vytvorenie pary a vytečenie vytaveného vosku. Po vytavení vosku vyberte rámčeky, so zvyškami košieľok, škrabkou očistiť kôš od košieľok a zvyškov a vložiť novú várku. Nakoniec ešte za tepla vyčistite kôš vrátane dierok prípadne aj priestor pod košom od zvyškov, ktoré v ňom zostanú a pripraviť ho na nové použitie.

Toto tavivo je ideálne na rýchle tavenie celých rámikov pomocou pary. Ako zdroj pary využíva generátor pary, ktorý ústi do priestoru pod sito, čím dochádza k vynikajúcemu vyváraniu práve odspodu a postupne. Kapacita okolo 12 ks rámikov 39x24, menších viac. Veľkosť samozrejme aj pre Langstroth.

Rozmer: výška 57 cm, šírka 34 cm, dĺžka 40 cm. Priemer otvorov v site 5 mm. Hrúbka plechu je 2mm. Vyrábané v Čechách, zvárané ručne.

Naposledy navštívené

Varák na vosk - JaHan - nerez - 1 vyvíjač SKVarák na vosk - JaHan - nerez - 1 vyvíjač SK
607,93 €

Dostupnost: